Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nekřečkujme pandury, dotujme školství

6. 03. 2010 15:34:17
Neskutečně mě baví útoky ČSSD na Věci Veřejné. Cožpak si neuvědomují, že tím spíše přiznávají, za jak silného konkurenta ve volbách Věci Veřejné ve skutečnosti považují?

Tentokrát JUDr. Stanislav Křeček, poslanec za ČSSD, na svém blogu píše: „Věci veřejné - bez kvalifikace, zato s podvody“. Ačkoliv k hornické i dělnické profesi mám obrovskou úctu (tyto profese totiž pan Křeček ve svém profilu uvádí), nechápu, že mluví o kvalifikaci. Nebo snad kvalifikaci a právo mluvit o všem mu dává jeho funkce poslance či profese advokáta?

Skutečně není mi jedno, co píšu a říkám, jak se domnívá pan Křeček. Ačkoliv je to asi jeho přání, řešení Věcí Veřejných pro školství není „hloupost populistických samozvanců“. Kromě politika jsem na prvním místě otcem dvou dětí a občanem České republiky. Jakožto ten pak věřím, že budoucností naší země není armáda, ale vzdělání našich dětí.

Věci Veřejné dobře ví kde a jak vzít peníze pro školství. Zato pan Křeček si asi nevšiml, že jeho pan předseda vesele hlásá: „Zaplatíme 13. důchody z ČEZu“. To se těším, jak to udělají. Pro Věci Veřejné je školství prioritou a nikdy nepůjdou do koalice se stranou, která by měla na školství jiný názor. Prioritou ČSSD je však naopak, oproti VV, resort obrany, kde je připraven dostatek peněz na předražené zakázky. Promiňte mi tu otázku, ale na co že dnes potřebujeme pandury? Pánům z ČSSD asi uniklo, že jsme ve společenství NATO...

Nejsem poslancem jako pan Křeček, který se kromě všemohoucnosti a vševědoucnosti jak doufám stal tím, který poctivě vyúčtovává náhrady, aby alespoň sám za sebe měl, co se týče státního rozpočtu, čisto. Ale vím, že právě v poslanecké sněmovně se schvalují rozpočty ministerstev. Pokud se VV do PS dostanou, budou prioritně prosazovat navýšení rozpočtu školství o 10 mld a zároveň snížení rozpočtu o stejnou částku pro resort obrany. Věřím, že díky konstruktivnímu dialogu najdeme v tomto podporu i u jiných stran. Panu Křečkovi už to snad bude jasné, jak se pokusíme posílení resortu školství dosáhnout.

Proč je pro VV klíčový problém školství? Jak jsem už zmiňoval, strana VV vidí budoucnost země ve vzdělání. Finanční podpora školství je nezbytně nutná ze tří důvodů:

Klesající úroveň vzdělání žáků a studentů, která vyplývá z porovnání v rámci EU, je třeba řešit srovnávacími zkouškami na ZŠ a dobře připravenými státními maturitami.

Kvalifikovaní učitelé musí být dobře zaplaceni a noví učitelé dostatečně motivováni svou profesi vykonávat. Dnešní plat začínajícího učitele lze srovnat s platem uklízečky. Takto si vážíme těch, kteří mají vzdělávat naše děti?

Stále častěji se ve školách setkáváme se sociálně patologickými jevy – šikanou, agresivními útoky dětí nejen mezi sebou ale i na učitele, apod. Tyto problémy musí řešit a včas zachycovat školní psychologové.

Další odstavce v blogu pana Křečka, jsou úsměvné, ale hlavně nefér polopravdy, ostatně v posledních týdnech ČSSD tyto polopravdy sype z rukávu jako falešná ESA. „Radek John zvolen falešnými hlasy“ – VV předpokládá férovost svých příznivců (ČSSD evidentně nikoliv). „Jolana Voldánová: zneužili mě!“ – fotografii přitom dostal náš redaktor přímo od ČT k prezentaci v médiích. „Lídr v Plzeňském kraji“ – ČSSD se chytá notoricky známého kverulanta, jehož koníčkem je dělat zle kde se dá. A na závěr „placená funkce finančního výboru“ – to zase pan Křeček opomněl říct, že tento plat náš výkonný místopředseda odevzdává na dobročinné účely. Asi v lidovém domě vyučují předmět, který se jmenuje „Jak říkat polopravdy“. Ke všem zmiňovaným údajným kauzám najdete vyjádření na stránkách VV.

Na závěr se chci vrátit k tématu kvalifikace ke školství. Já, jakýsi Josef Dobeš, jak říká pan Křeček, jsem vystudovaný psycholog s dvacetiletou praxí v oblasti sociálně patologických jevů a vězeňství. Pracoval jsem s mladistvými, s učiteli a pedagogy. Vyučoval jsem na střední škole a pracoval v krizovém centru. Jakou kvalifikaci a praxi ke školství má jakýsi Křeček?

Autor: Josef Dobeš | sobota 6.3.2010 15:34 | karma článku: 20.54 | přečteno: 2487x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Zdenek Horner

Prezident radikálů spílá zbabělcům

Člověk, jenž by doufal, že některé skutečnosti nelze překroutit, neboť jsou příliš známy, zakotveny ve vědomí a mají zásadní význam pro stabilizovanou českou státnost, musí být lidickým projevem prezidenta šokován.

28.5.2017 v 2:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 5 | Diskuse

Monika Pilloni

Invaze 11500 migrantů v Itálii. Svrab a Tbc.

Během 10 dnů nás zavalilo 11500 migrantů! I když se již krizová situace příjezdů lodí s migranty stala rutinou , občané, věřejní činitelé, zdravotníci a personál co se angažuje při vylodění, mají obavy z možného šíření chorob.

27.5.2017 v 15:27 | Karma článku: 42.56 | Přečteno: 4300 | Diskuse

Ivan Bednář

Vládní orloj

Končí další ministryně „úspěšné“ Sobotkovy vlády. Sobotka odeslal v pátek demisi ministryně školství Kateřiny Valachové na Hrad prezidentu Zemanovi.

27.5.2017 v 11:42 | Karma článku: 20.68 | Přečteno: 670 | Diskuse

Karel Januška

Soudy zdrojem nestability

Občané by neměli rezignovat na bezmoc, která je někdy zastihne vinou naší justice. Po našich zvolených zástupcích můžeme požadovat, aby prosadili to, co je napsáno v Ústavě a Listině práv.

27.5.2017 v 8:21 | Karma článku: 6.74 | Přečteno: 214 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Reakce Egypta na páteční (26/5) útok na křesťany

Došlo k ní ještě téhož dne kolem západu slunce. Egyptské vojenské letectvo bombardovalo výcvikové tábory teroristů v oblasti města Derna ne severovýchodě Libye (viz mapu níže).

27.5.2017 v 8:05 | Karma článku: 26.65 | Přečteno: 707 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2462
Jsem ženatý a mám čtyři děti. Bydlím ve Slaném. Stál jsem u zrodu komunální strany Věci veřejné, za kterou jsem byl od roku 2006 zastupitelem na Praze 1. Přitom ale pocházím z jižní Moravy, kde jsem se narodil, studoval a mám zde své předky. Proto jsem v květnu 2010 kandidoval za Jihomoravský kraj do Poslanecké sněmovny. Profesí jsem však psycholog, vystudoval jsem Masarykovu universitu v Brně.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.